28 czerwca, 2016

Pod podłogą _ Michał Pstrucha

Są takie książki, które czytasz i wiesz, że nie. "Pod podłogą" - thriller psychologiczny (mój ukochany gatunek), który na dobrą sprawę zahacza delikatnie o cechy kryminału to debiut polskiego autora. Na co już wiele osób się pewnie buntuje i mówi: "nie, nie będę czytać, ja to tylko amerykańskie blbalblaba". Ale poczekajcie.

24 czerwca, 2016

watch TVseries [PLANY-NA-WAKACJE] + stuknęła mi setka♥

Zanim zacznę to oczywiście bardzo się cieszę, że mam Was już setkę w swoich szeregach <3 Mocna armia, jest się czym chwalić, przybywajcie dalej, zawsze mile widziani!

A teraz tak: to nieprawda, że nie mam znajomych :(( Po prostu wakacje to jedyny czas w roku, kiedy bez wyrzutów sumienia typu "o nie, przecież jutro wypracowanie z polskiego" lub "czy na jutro nie ma przypadkiem pracy domowej z ang..." mogę sobie oglądać seriale i czytać książki do woli.

Mój typowy dzień na lipiec/sierpień wygląda tak:
1. wstaję 10-14
2. ogarniam fb, snapa, YT, czasem bloggera
3. robię sobie kawkę
4. czytam
5. uznaję , że jestem głodna więc jem
6. uznaję, że jednak się nie najadłam, więc jem dalej
7. ściągam odcinek serialu następny w kolejce
8. w międzyczasie czytam
9. oglądam
10. jeszcze jeden
11. dobra, jeszcze jeden
12. nie mogę uwierzyć, ze on umarł! jeszcze jeden...
13. dobra, koniec sezonu...
14. czytam
15. wychodzę z ludźmi, bo o godzinie 18 jest już w miarę znośnie tak, ze się nie roztopisz w drodze na przystanek
16. wracam a mama na mnie krzyczy, bo wracam w nocy i co ja sobie myślę
17. czytam i ściągam odcinek nowego sezonu
18. ogladam
19. oglądam
20. boże kochany, czy to już słońce...

I tak mijają dni (bez ciebie, z ciszą pośród czterech ścian...)
i tak mijają dni - zdecydowanie za szybko, a ja, próbując wmówić sobie, ze robię coś zaplanowanego, coś konkretnego, po prostu COŚ, to stworzyłam listę, bardzo prowizoryczną 'TO WATCH' z sezonami seriali, które bardzo chcę zacząć lub skończyć.
Tak to wygląda:


Gdybym utrzymywała moje rekordowe tempo sezon/dzień - dałabym radę. Ale nie będę, bo jednak książki, bo jednak znajomi...
Co oglądacie co polecacie? <3

17 czerwca, 2016

Cyrk nocy _ Erin Morgenstern \\+soundtrack\\

Cyrk pojawia się znikąd. 

Nocne występy iluzjonistów oraz wybitnych osobliwości, zakryte skrzętnie czarno-białym materiałem namiotów, okraszone nikłym blaskiem srebrnych świateł, a wszystko jakby zamglone, niewyraźne i ulotne. Mistycyzmu i niepowtarzalnej aury niesamowitości Le Cirque des Rêves  nie zdołam opisać nawet w tysiącu słów. Ja tylko pozwolę Wam śnić o tym, jak wyglądałby świat przepełniony magią, pięknem i tajemnicą. Erin Morgenstern pozwoli Wam wejść do niego naprawdę.


13 czerwca, 2016

Morderstwo i cała reszta _ Marta Reich

Czy tylko ja mam wrażenie, że ostatnio panuje jakiś wielki szał na kryminały, który mnie omija? Czyżby wszechobecne NA i YA znalazły godnego siebie konkurenta w postaci mrocznych historii o trupach w szafie, znalezionych na ulicy strzykawkach i niedoszłych samobójcach? 
Gatunek być może kontrowersyjny, ale dający wielkie pole do popisu - sęk w tym, żeby to pole wykorzystać dobrze. Co najmniej dobrze. A ostatnio coraz więcej autorów czuje się na siłach, aby zmierzyć się z potęgą kryminału. Marta Reich postanowiła zasilić armię tychże, a jakie tego skutki - dalej.

01 czerwca, 2016

[PREMIEROWO] Spotlight: Zdrada


"Księża używają koloratek, aby gwałcić małych chłopców"

Rozłamy Kościoła były są i będą, a jeden z największych kryzysów to całkiem niedawne lata 60. Z pewnością przejdzie do historii, nie tylko ze względu na ogromne kontrowersje jakie wciąż budzi - molestowanie chłopców przez księży. Przejdzie do historii dzięki zbawiennym jak zwykle mediom, które nie pozostawiły suchej nitki na diecezji bostońskiej i, oczywiście, nie pozwoliły trwać obywatelom świata w niewiedzy.